Рөстәм Миңнеханов «Беренчеләр хәрәкәте» бөтенроссия балалар һәм яшьләр хәрәкәте идарәсе рәисе Григорий Гуров белән очрашты

2023 елның 28 феврале, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Рәисе Рөстәм Миңнеханов «Беренчеләр хәрәкәте» балалар һәм яшьләрнең гомумроссия иҗтимагый-дәүләт хәрәкәте идарәсе рәисе Григорий Гуров белән очрашты.

Яшьләр көн тәртибе, яшьләр һәм яшүсмерләр өчен төрле юнәлешләрне үстерү, яшь буында патриотизм тәрбияләү мәсьәләләре каралды. Шулай ук яшьләрнең ялын оештыру, кирәкле иҗтимагый киңлекләр, парклар һәм скверлар, спорт мәйданчыклары, башка заманча инфраструктура булдыру мәсьәләләре каралды.

Очрашуда Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева, Яшьләр эшләре буенча федераль агентлык җитәкчесе урынбасары Дамир Фәттахов, «Беренчеләр хәрәкәте» Татарстан бүлеге җитәкчесе Тимур Сөләйманов һәм башкалар катнашты.

Татарстан Григорий Гуров эш сәфәре белән килгән беренче төбәк булды. Исегезгә төшерәбез, бу көннәрдә Казанда «Беренчеләр хәрәкәте» остазларының беренче слеты уза. Слетта яшьләр белән эшләү буенча белгечләр, педагог-оештыручылар, укытучылар, методистлар һәм башка белгечләр катнаша.

Белешмә өчен:

«Беренчеләр хәрәкәте» - Россиядә 2022 елның декабрендә ил җитәкчелеге тарафыннан яшүсмерләрне тәрбияләү, аларның ялын оештыру һәм традицион Россия рухи һәм әхлакый максатлары нигезендә дөньяга караш формалаштыру өчен оештырылган яшьләр хәрәкәте.

Хәрәкәтнең бүлекләре Россиянең һәр муниципалитетында булачак, һәр мәктәптә хәрәкәтнең беренчел ячейкалары булдырылачак.

«Беренчеләр хәрәкәте» Татарстан бүлеген Тимур Сөләйманов җитәкләде. «Беренче хәрәкәтләр» төбәк Советының беренче утырышы 2023 елның гыйнварында узды.